Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úlovky z kamenolomu Doubravice

Kamenolom má dvě patra odstřely tam jsou celkem časté,a je tam stále co přehrabovat protože bagr tam stále pracuje, o víkendu tam se vstupem problém není,jednou jsme přijely v sobotu a pracovalo se tak jsme jeli pryč přesunuli jsme se na pole na Acháty a poté jsme hledali v potoce piropy(České Granátky).Ale potom jsme jeli znovu do lomu jestli už skončily,no vyděli jsme plno zběratelů co scházeli dolů splnými taškami a oni nám řekli že je tam bez problémů nechali hrabat,tak naštvaní jsme šli na horu potkali jsme dvě plné tatry odvážejicí materiál do drtičky nahoře stále jezdil bagr ale po půl hodině měli padla tak jme v čerstvě přehrabané suti hledali,a domů si odnesli spoustu pěkných kousků.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak kameny rozříznout?

(Jirka, 14. 5. 2017 22:24)

Zdravím a chválím pěkné úlovky, sám jsem byl v tomto lomu několikrát, ale nikdy jsem nenašel víc, než pecky, někdy lehce naťuklé - můžu se prosím zeptat, jak kameny rozlamujete? Nejlevnější rozříznutí minerálů jsem objevil za 100Kč/ks, což by u 30 kamínků vyšlo na dost peněz...

hodnocení

(Jiří Brodina, 24. 5. 2012 23:47)

Martine, Tvoje stránky jsou fajn a některé úlovky opravdu okouzlující. Podíval jsem se na ně náhodou za účelem porovnání nálezu krystalu křemene, částečně křišťálu. Přes pochvalu k obsahu musím - ač to bude znít učitelsky - vyjádřit výhradu k pravopisu. Měl bys to upravit, ošklivé hrubky kazí jinak dobrý dojem a hlavně odpoutávají od obsahu stránek.
Nic ve zlém, jen námět. Držím palce při dalším hledání a zdravím.

Bróďa.

Re: hodnocení

(Eddie, 6. 6. 2012 22:50)

Ju...neberu to tak..:) já nejsem přez jazyky...spíš přez techniku..:D nechám zkontrolovat pověřenou osobou..:) ale díky..:)

...

(Pavel, 3. 5. 2010 12:54)

Super, mockrát díky. Už se těšim na úlovky :-)

xxx

(Autor stránek (Martin), 2. 5. 2010 20:07)

Doubravice u Jičína lom je mezi obcemi Kyje a Železnice.Popřípadě napište e-mail.Nashle

...

(Pavel, 2. 5. 2010 16:30)

Bylo by možné lokalitu trošku upřesnit? Doubravic je v ČR několik... :( Díky.

nic

(andrea, 4. 8. 2009 19:20)

Ahoj Martine máš docela hezký stránky .:-)